Увійти на сайт
Довідково-інформаційний журнал "Нумізматика і фалеристика"
Зареєстровано в Міністерстві України у справах преси та інформації
Свідоцтво про реєстрацію КВ 2322 від 05.11.1996 р.
Засновник і видавець Максим Загреба

тел.: (050) 331-1550, (097) 081-6571, (050) 334-0722

Книги

• Нумізматика
• Боністика
• Фалеристика
• Філокартія
• Порцеляна
• Археологія
• Історія
• Різне
• Аукционні каталоги

Паперові гроші кінця ХІХ - початку ХХІ ст.в обігу України
Київ, 2019, формат 165х235, м'яка обкладенка, 520 стр., UA

ISBN 978-617-7446-93-3

Автор: Загреба М., Яценко С.

Анотація: Рецензія
«…Деньги это исторические документы, которые являются наглядными показателями политических событий, смены властей, побед, поражений и идейных течений. Бумажные денежные знаки, - показатель культурности и экономического развития народа, - особо ясно передают собою этапы эволюции и роста страны. Окидывая одним взглядом собрание денежных знаков какого-либо исторического периода, удается воссоздать характер соответствующей эпохи, подчас в таких деталях, которые почти неуловимы и недоступны в передаче словами…» Ф.Г.Чучин

До цих слів одного з перших дослідників боністики важко ще щось додати, але необхідно наголосити, що паперові гроші є ще й чудовими зразками графічного мистецтва, вони містять герби, символічні зображення, портрети видатних особистостей, пов’язаних з історією країни, чудові орнаменти характерні для певного історичного проміжку часу, самі по собі втілюють душу народу. Всі ці особливості роблять колекціонування і дослідження паперових грошей надзвичайно захопливим зайняттям.
Саме для людей, які захоплюються боністикою, призначена ця книга, головним завданням якої, як на мій погляд, є створення максимально повного систематизованого переліку паперових грошей, що курсували на території України з кінця XIX ст. до сьогодення. Каталог побудований за історикого-хронологічним принципом і це дає можливість систематизувати паперові гроші, що мали обіг на території нашої країни, у той чи інший історичний проміжок часу. За сферою свого обігу знаки авторами розподілені на дві основні категорії: це загальнодержавні емісії та грошові знаки з необов’язковим характером, а саме емісії підприємств, організацій, а також знаки, що мали обіг на окремій певній території України.
Кожний розділ Каталогу включає коротку історичну довідку, стислий опис зображень та водяних знаків, гаму кольорів, дату випуску, розподіл за серіями і номерами, ступінь розповсюдження, а також орієнтовну вартість предметів за трьома ступенями збереження.
Авторами зроблений чудовий довідковий апарат, що включає в себе максимально повний список видань, які присвячені дослідженню і колекціонуванню паперових грошей, алфавітний покажчик емітентів, критерії для визначення стану збереження, перелік найбільш вживаної у каталозі термінології. Безперечною родзинкою цього видання є наявність найбільш повного, на сьогоднішній день, переліку виявлених диферентів того чи іншого знаку, відсутність сумнівних і фантастичних випусків.
Каталог «Паперові гроші в обігу України з кінця ХІХ ст.» безумовно буде корисним не тільки для колекціонерів різного ступеня підготовки, музейників, істориків, економістів, але й для пересічних громадян, які цікавляться історією своєї країни, стати чудовим подарунком і, не виключено, дати поштовх до захоплення колекціонуванням такої цікавої і різнобічної історичної пам’ятки як боністика.

Зразюк З.О. – завідувач сектору «Нумізматики» Національного музею історії України.


Немає в наявності

1996-2024 © Copyright "Нумізматика і Фалеристика"
Придбати журналРекламодавцямОплата та доставкаПро нас